Markowa 8 września 2024 r. w pierwszą rocznicę Beatyfikacji Rodziny Ulmów uczciła pięknie, podniośle, muzycznie. W Mszy świętej przewodniczył metropolita przemyski ks. arcybiskup Adam Szal. Po zakończonej liturgii odbyły się dwa koncerty dziękczynne. Wystąpił Chór i Orkiestra „Rozpaleni Duchem” z Sanoka, który rozpalił zebranych, rozkołysała i rozśpiewała. Natomiast Chór i Orkiestra Kameralna NICOLAUS z Kraczkowej obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Od 20 lat czarują nas śpiewem i muzyką, są swoistymi artystycznymi ambasadorami Podkarpacia w Polsce i za granicą, są wręcz muzyczną instytucją naszego regionu.
 
NICOLAUS poprzez swoją działalność ofiarowuje nam zarówno piękno muzyki, jak i piękno głosów. W tym przypadku są to jakby dwa płuca sztuki – muzyka i śpiew. Doskonałe połączenie, które osiąga się dzięki talentowi, pasji i pracy.
 
Jest to obecnie ponad 60. osobowy zespół oddanych muzyce Artystów. Dzięki swej aktywności koncertowej znany i ceniony przez publiczność oraz w środowisku muzycznym. To także świetna szkoła dla pokoleń uzdolnionych muzycznie i pełnych pasji artystycznej ludzi. Można powiedzieć, że NICOLAUS dochował się i wychował artystów, występujących dziś na scenach polskich i nie tylko, uczniów i studentów szkół i uczelni muzycznych.
Na ponad dwugodzinny program koncertu NICOLAUSA złożyły się przeboje Ennio Morricone, Astora Piazzoli, Davida Fostera, a także kompozytorów polskich, m.in. Wojciecha Kilara, Piotra Rubika, Michała Lorenca, Seweryna Krajewskiego i repertuarów Andrea Bocellego, Céline Dion, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka w nowych, niepowtarzalnych aranżacjach.
 
Partie solowe wykonali: Izabela Łukasik, Aneta Nurcek, Natalia Darkowska, Danuta Magoń-Opalińska, Anna Ryznar, Marta Stącel, Artur Nycz, Dawid Krzysztoń i Kacper Szczepański.
 
Na sąsiedniej estradzie zatańczyli artyści Studia Tańca „Senso” z Rzeszowa.
 
Chórem i orkiestrą dyrygował założyciel maestro Zdzisław Magoń.
 
Fot. Bartosz Mleczko oraz Radio FARA Przemyśl
 
 
 

Podobne wpisy