Pomaganie jest piękne, a gdy jeszcze robi się to śpiewająco to jest jeszcze piękniejsze. Na pewno będzie można tego doświadczyć podczas I Lazaryckiej Gali Charytatywnej, która będzie miała miejsce na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w niedzielę 9 sierpnia 2020 r. o godzinie 18.00. Całe wydarzenie uświetni występ artysty, którego można nazwać ambasadorem artystycznym regionu w Polsce i za granicą, znakomitego wokalisty, kompozytora, zwycięzcy szóstej edycji The Voice of Poland i przemyślanina Krzysztofa Iwaneczko. I Lazarycka Gala Charytatywna to będą nie tylko artystyczne doznania, ale także docenienie tych, którzy w szczególny sposób bezinteresownie wspomagają powstanie Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego im. św. Łazarza BETANIA w Przemyślu. To właśnie im Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie po raz pierwszy wręczy statuetki „Dobry Rycerz Betanii”. Podczas Gali będzie także aukcja przedmiotów przekazanych na ten cel oraz każdy będzie mógł wesprzeć BETANIĘ datkiem do puszki. Liczy się każda pomoc, najmniejszy odruch serca, a celem jest pomoc drugiemu potrzebującemu wsparcia człowiekowi.
Zapraszamy na Galę. Wstęp wolny.
Informacje o Gali: Wiesław Morawski 601 866 899
www.lazarus.pl oraz https://www.facebook.com/lazaruspoland/
Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze BETANIA im. św. Łazarza w Przemyślu to obecnie największa realizacja Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce. Na rzecz powstania Centrum lazaryci przejęli w 2018 r. jeden z pustych budynków po szpitalu przy ul. Słowackiego w Przemyślu, gdzie jeszcze wcześniej był to budynek Sztabu Jednostki wojskowej.
W BETANII będzie funkcjonowało stacjonarne hospicjum i zakład opiekuńczo-leczniczy, usługi rehabilitacji leczniczej, usługi dziennej opieki senioralnej i opieki nad niepełnosprawnymi, specjalistyczne gabinety lekarskie. Ma to być ośrodek dla przewlekle i terminalnie chorych oraz stwarzać możliwości poprawy stanu zdrowia poprzez rehabilitację. Ale przede wszystkim ma to być miejsce, gdzie nie tylko chory otrzyma opiekę i pomoc, ale także i jego rodzina zostanie otoczoną troską i wsparciem.
Natomiast dawna sala gimnastyczna została wyremontowana i zagospodarowana na ośrodek tradycji Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy oraz historii jednostek wojskowych, które tu stacjonowały w szczególności z okresu międzywojennego. Jest to miejsce spotkań, wystaw, doskonałe do organizowanie konferencji i małych koncertów.